Piec neapolitański Kąty Wrocławskie

Piec neapolitański Kąty Wrocławskie

Odkryj Tajemnice Pieca Neapolitańskiego: Smak, Tradycja i Perfekcja

W gwarze ulicznej Neapolu, pod wąskimi kamienicami, ukryte są tajemnicze palarnie, gdzie rodzą się prawdziwe arcydzieła. I choć te miejsca są oddalone o tysiące kilometrów od naszych ulic, to właśnie tam zaczerpnęliśmy inspirację do naszych murowanych pieców neapolitańskich, które teraz przenoszą smak Włoch prosto do Twojej kuchni.

Jak działa piec neapolitański?

Piec neapolitański to nie tylko urządzenie. To symbol tradycji, radości z jedzenia i pasji do kulinariów. Działa na zasadzie pieca opalanego drewnem, gdzie płomienie tańczą w ognisku, osiągając temperatury rzędu 800-900 stopni Celsiusza. To właśnie ta ekstremalna gorączka nadaje naszym pizzom charakterystyczną chrupkość i delikatność.

Pizza neapolitańska przepis: Od Ciasta po Cornicione

Początek każdej doskonałej pizzy to ciasto, które jest ulepione z wyselekcjonowanych mąk, soli, wody i naturalnego zakwasu. To ciasto wyrabia się ręcznie, starannie pielęgnowane i pozostawiane do leżakowania. Kiedy już ciasto gotowe jest do użycia, zaczyna się prawdziwa magia. Cienki placek, delikatny jak jedwab, trafia na łopatę pieca i zyskuje życie pod wpływem ognia. Już po kilkudziesięciu sekundach w tak ekstremalnej temperaturze, pizza nabiera charakterystycznego wyglądu – chrupiącej krawędzi zwanej „cornicione” i miękkiego, soczystego wnętrza.

W ilu stopniach piec pizzę neapolitańską?

To właśnie ekstremalnie wysokie temperatury nadają pizzy niepowtarzalny smak. W tak krótkim czasie, często zaledwie minuty czy dwie, składniki pizzy łączą się, tworząc harmonię smaków i aromatów. Pomidory stają się intensywniejsze, mozzarella roztapia się w kremową konsystencję, a przyprawy wchodzą w pełni swojego smaku. W rezultacie otrzymujemy niezwykle smaczne i aromatyczne danie, które przenosi nasze zmysły prosto do uliczek Neapolu.

Teraz, z naszym murowanym piecem neapolitańskim, ta magia jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Przenieś się do serca Włoch, każdym kęsem poczuj autentyczną włoską pizzę, którą kształtuje ogień i miłość do jedzenia. Buon Appetito! 🍕🔥

Piec neapolitański Kąty Wrocławskie

Reklama:
Meble na wymiar Poznań Nowe Winogrady Północ