Piec neapolitański Pieszyce

Piec neapolitański Pieszyce

Tego rodzaju piec murowany to prawdziwa kopalnia smaków, w której rodzi się wyjątkowa pizza, a zarazem wiele innych smakołyków. Jak to działa, jakie cuda kulinarne w nim powstają i dlaczego jest tak wyjątkowy? Zapraszamy do głębszego zanurzenia się w tajemnice tego kulinarnego arcydzieła.

Jak Działa Piec Neapolitański Murowany?

Piec murowany to piec opalany drewnem lub węglem drzewnym, zbudowany z odpornej na wysoką temperaturę cegły ogniotrwałej. Kluczowym elementem jest jego zdolność do osiągania ekstremalnych temperatur, zazwyczaj przekraczających 800 stopni Celsjusza. To właśnie ta gorączka jest kluczowym składnikiem sukcesu. Wysoka temperatura pozwala na błyskawiczne pieczenie potraw, zachowując jednocześnie ich aromat i smak.

Jaka Pizza Powstaje w Piecu Neapolitańskim Murowanym?

Pod wpływem tej intensywnej temperatury ciasto pizzy zaczyna gwałtownie rosnąć, tworząc charakterystyczny brzeg znanym jako “cornicione”. Składniki, takie jak pomidory San Marzano i mozzarella, dosłownie smażą się w kilka sekund, zachowując świeżość i intensywność smaku. W zaledwie kilka minut pizza osiąga doskonałą równowagę między chrupiącą skórką a miękkim, soczystym wnętrzem.

Ile Stopni Jest W Piecu Neapolitańskim Murowanym?

Piec neapolitański murowany osiąga temperatury na poziomie 800-900 stopni Fahrenheita (426-482 stopnie Celsjusza). To ekstremalne ciepło pozwala na błyskawiczne pieczenie potraw, co jest kluczowe dla uzyskania charakterystycznego smaku pizzy neapolitańskiej. W tak wysokiej temperaturze potrawy są pieczone w zaledwie kilka minut, co pozwala na zachowanie idealnej konsystencji i smaku.

Piec neapolitański murowany to prawdziwa maszyna do tworzenia smakowych arcydzieł. Dzięki swojej zdolności do osiągania ekstremalnych temperatur i tradycyjnym metodom pieczenia, wytwarza potrawy, które smakują jak prawdziwe kawałki Włoch. To więcej niż tylko przyrząd do pieczenia pizzy – to brama do krainy smaku, gdzie każda kęska to prawdziwa uczta dla podniebienia.

Piec neapolitański Pieszyce

Reklama:
Jak ułożyć taras wentylowany?