Murowany Piec Neapolitański do wypieku

Murowany Piec Neapolitański do wypieku

Każdy miłośnik prawdziwej pizzy neapolitańskiej wie, jak kluczowe jest posiadanie odpowiedniego pieca. Wśród wielu opcji na rynku, warto zastanowić się nad wyborem pieca, który nie tylko dostarczy niezapomniany smak, ale także wprowadzi doświadczenie tradycyjnego włoskiego pieczenia do naszej kuchni.

Jaki Piec Do Pizzy Neapolitańskiej Wybrać?

Smak Tradycji z Piecem Neapolitańskim: Wybierając piec do pizzy neapolitańskiej, zwróć uwagę na piec murowany. Modele, takie jak te oferowane przez firmę Piece Chlebowe Lorenz z Machcina, są znane ze swojej autentyczności. Charakteryzują się wysoką temperaturą, szybkim pieczeniem i niepowtarzalnym smakiem.

Jak Zbudować Piec Do Pizzy z Cegły?

Przygotowanie Miejsca: Zanim przystąpisz do budowy, odpowiednio przygotuj miejsce pod piec. Wybierz lokalizację z dala od palnych materiałów, takich jak drewno czy rośliny.

Materiały Budowlane: Do budowy pieca z cegły potrzebujesz cegieł szamotowych, zaprawy ogniotrwałej, oraz kamienia. Upewnij się, że materiały są odpowiedniej jakości, aby piec był trwały.

Projekt Pieca: Zaprojektuj formę swojego pieca, uwzględniając zarówno jego funkcjonalność, jak i estetykę. Pamiętaj o odpowiedniej wentylacji i miejscu na drewno.

Ile Cegieł na Piec Do Pizzy?

Podstawa i Kopuła: Typowy piec do pizzy neapolitańskiej może wymagać około 200-300 cegieł na podstawę i 400-600 cegieł na kopułę. Wszystko zależy od rozmiaru, który planujesz.

Przygotowanie Zaprawy: Przygotuj zaprawę ogniotrwałą, stosując proporcje zgodne z zaleceniami producenta. Dobrze przygotowana zaprawa to klucz do trwałości pieca.

Z Czego Zbudować Piec Do Pizzy?

Cegły Szamotowe: Cegły szamotowe są kluczowym materiałem, który utrzymuje wysoką temperaturę w piecu. Wybierz cegły wysokiej jakości, dostosowane do wysokich temperatur.

Zaprawa Ogniotrwała: Zaprawa ogniotrwała jest niezbędna do łączenia cegieł i tworzenia trwałej konstrukcji. Upewnij się, że jest to specjalistyczna zaprawa dostosowana do wysokich temperatur.

Kamień na Podłogę: Podłoga pieca powinna być wykonana z kamienia ogniotrwałego, który utrzymuje równomierną temperaturę i pozwala na idealne pieczenie pizzy.

Budowa własnego pieca do pizzy neapolitańskiej może być fascynującym wyzwaniem, ale także wymaga czasu, wiedzy i doświadczenia w budownictwie. Wybór pieca murowanego to krok w stronę autentycznego włoskiego smaku, a zastosowanie wysokiej jakości materiałów, takich jak cegły szamotowe i specjalistyczne zaprawy ogniotrwałe, jest kluczem do sukcesu.

Jeśli jednak nie masz czasu lub chęci na samodzielne budowanie pieca, firma Piece Chlebowe Lorenz z Machcina oferuje gotowe, murowane piece neapolitańskie, które nie tylko dostarczą niezapomniany smak, ale także staną się estetycznym elementem Twojego ogrodu czy kuchni.

Zaufaj profesjonalistom, zleć nam budowę pieca, a gwarantujemy nie tylko wysoką jakość wykonania, ale także niepowtarzalne doświadczenie kulinarne. Zamów u nas piec i ciesz się prawdziwym smakiem pizzy neapolitańskiej w zaciszu własnego domu.

Murowany Piec Neapolitański do wypieku

Reklama:
Szafa stolarz cena