Piec neapolitański Żmigród

Piec neapolitański Żmigród

Piec Neapolitański w Żmigrodzie: Siła Ognia i Tradycji w Jednym Smaku

W sercu Żmigrodu, gdzie współczesność spotyka się z tradycją, pragniemy zaoferować niezapomniane doznania kulinarne. Nasz murowany piec neapolitański to esencja prawdziwej włoskiej pizzy, a z każdym kęsem przenosisz się na uliczki Neapolu. Skupmy się na mocy tego pieca i tym, co sprawia, że pizza w nim pieczona jest tak wyjątkowa.

Moc Pieca Neapolitańskiego: Budowa Z Cegieł Szamotowych

Nasz piec to dzieło sztuki, zbudowane z cegieł szamotowych. Materiału, który jest nie tylko trwały, ale i doskonale znany ze swoich właściwości ogniotrwałych. Ta budowa sprawia, że piec utrzymuje wysokie temperatury, co jest kluczowe dla pieczenia idealnej pizzy neapolitańskiej.

Jak Powstaje Pizza w Piecu Neapolitańskim?

Pod wpływem intensywnego ognia, cienkie ciasto zaczyna szybko wyrastać, tworząc delikatną koronę wokół krawędzi. Składniki to pomidory San Marzano, mozzarella di bufala, oliwa z oliwek i świeże zioła. Pod wpływem ekstremalnych temperatur, nabierają intensywnego smaku, zachowując jednocześnie świeżość.

Moc Temperatury Pieca Neapolitańskiego

Piec osiąga temperaturę od 800 do 900 stopni Fahrenheita (426-482 stopnie Celsjusza), co pozwala na błyskawiczne pieczenie pizzy. Każda pizza potrzebuje zaledwie od 60 do 90 sekund, by uzyskać chrupiący brzeg i soczysty środek, charakterystyczny dla prawdziwej pizzy neapolitańskiej.

W rezultacie otrzymujesz smakowitą, delikatną pizzę, której aromat przenosi Cię prosto do włoskich uliczek. Nasz piec neapolitański to nie tylko sprzęt do pieczenia pizzy; to źródło prawdziwej mocy smaku, które przynosi smak Włoch do Twojego stołu. Gotowi na kulinarną podróż? 🍕🔥

Piec neapolitański Żmigród

Reklama:
Filtr do wody pod zlew Warszawa Ursynów