Piec neapolitański Lwówek Śląski

Piec neapolitański Lwówek Śląski

Pizza Neapolitańska: Królowa Włoskiego Smaku

Czy jesteście gotowi na kulinarną podróż do serca Włoch, gdzie smak i tradycja spotykają się w jednym wyjątkowym daniu? Pizza Neapolitańska, to nie tylko danie kulinarnie znane na całym świecie, to prawdziwa ikona włoskiej kuchni, a nawet kultury. Chcemy Was zaprosić do odkrycia, czym różni się ta wyjątkowa pizza od innych, a także dlaczego jest tak wyjątkowa.

Historia Pizza Neapolitańskiej

Historia pizzy sięga daleko wstecz, a dokładniej do starożytnego Rzymu. Pierwsze wzmianki o plackach serowych, podobnych do dzisiejszej pizzy, można znaleźć już w antycznych kronikach. Jednak to właśnie w Neapolu, w XVII wieku, pizza zaczęła przybierać na znaczeniu. Początkowo była jedzeniem ulicznym, sprzedawanym przez ulicznych kucharzy na kartonowych talerzach.

Składniki Pizza Neapolitańskiej

Pizza Neapolitańska ma trzy kluczowe składniki: ciasto, pomidory i mozzarellę. Ciasto musi być cienkie, delikatne, a zarazem elastyczne. Pomidory to najczęściej pomidory San Marzano, uważane za najlepsze na świecie, ze względu na swój wyjątkowy smak i konsystencję. Mozzarella to z kolei ser o niezwykle delikatnym smaku i konsystencji.

Technika i Proces Pieczenia

Pizza Neapolitańska jest pieczona w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, który osiąga ekstremalnie wysoką temperaturę, często przekraczającą 800 stopni Celsjusza. Dzięki temu pizza piecze się bardzo szybko, zazwyczaj od 60 do 90 sekund. Efektem jest cienkie, chrupiące ciasto z delikatnie opaloną skórką.

Piec Murowany Neapolitański

Warto podkreślić, że nasze wyjątkowe Pizze Neapolitańskie przygotowujemy właśnie w tradycyjnych, murowanych piecach, które są jak kawałek Neapolu przeniesiony do Waszych własnych kuchni. Te murowane piece nie tylko zachowują autentyczny smak pizzy, ale także dodają jej wyjątkowego aromatu, nadając każdemu kęsowi niepowtarzalny charakter. To spotkanie tradycji, pasji i technologii, które sprawiają, że nasze Pizze Neapolitańskie są tak niezwykłe. Przekonajcie się sami, jak smakuje prawdziwa włoska pizza, pieczona w naszych murowanych piecach neapolitańskich. Buon appetito! 🍕🔥

Piec neapolitański Lwówek Śląski

Reklama:
Domek szkieletowy Ciechanów

Usługi pogrzebowe Warszawa Ochota