Piec neapolitański Oborniki Śląskie

Piec neapolitański Oborniki Śląskie

Pizza Neapolitańska: Klasyczna Perła Włoskiej Kuchni

W świetle zachodzącego słońca w malowniczej Neapolu, włoscy piekarze tworzą prawdziwe arcydzieło – Pizzę Neapolitańską. To nie tylko danie, to tradycja, smak i historia zamknięte w chrupiącym cieście i aromatycznych składnikach. Wśród rozlicznych rodzajów pizzy, ta południowowłoska klasyka zajmuje szczególne miejsce, będąc uznawana za niezrównaną perłę włoskiej kuchni.

Pizza neapolitańska skąd pochodzi?

Pochodzenie i Historia: Pierwotnie, Pizza Neapolitańska wyrastała z kulinarnych tradycji ubogich warstw społeczeństwa neapolitańskiego. Jej korzenie sięgają XVIII wieku, kiedy to biedni mieszkańcy Neapolu dodawali do chleba pomidory, oliwę z oliwek, sól i bazylię, tworząc prostą, lecz smakowitą przekąskę.

Certyfikowane Składniki: Pizza Neapolitańska to przede wszystkim prostota i jakość składników. Ciasto musi być przygotowane z mąki o wysokiej zawartości białka, drożdży, soli i wody. Sos pomidorowy stanowi esencję pomidorów San Marzano, które rosną na zboczach Wezuwiusza. Mozzarella di Bufala Campana, czyli mozzarella z mleka bawoła, to drugi podstawowy składnik, który nadaje pizzy niepowtarzalny smak.

Czym różni się pizza neapolitańska od innych?

Kształt i Rozmiar: Pizzę Neapolitańską charakteryzuje cienkie, elastyczne ciasto, które jest delikatnie napompowane, tworząc charakterystyczne bąbelki. Jej rozmiar to maksymalnie 35 cm średnicy, zachowując przy tym proporcje między składnikami.

Pieczenie: Pizza Neapolitańska jest pieczona w tradycyjnym piecu opalanym drewnem, osiągając temperaturę od 430°C do 480°C. To pozwala na szybkie, równomierne i chrupiące upieczenie, co sprawia, że pizza zachowuje soczystość w środku i chrupiącą krawędź.

Piec do pieczenia pizzy neapolitańskiej

W dzisiejszym szybkim tempie życia, wartość tradycji nabiera szczególnego znaczenia. Pizza Neapolitańska jest jak kawałek historii, przypominający nam o korzeniach włoskiej kuchni. Dla naszej firmy Piece Chlebowe Lorenz z Machcina, jako mistrzów murarzy pieców neapolitańskich, tworzenie tych kulinarnych arcydzieł staje się misją. Nasze piecyki nie tylko pieką pizzę, ale przynoszą ze sobą zapach Włoch, smak tradycji i ciepło włoskiego słońca.

Piec neapolitański Oborniki Śląskie

Reklama:
Tarasy wentylowane Wrocław