Piec neapolitański Szklarska Poręba

Piec neapolitański Szklarska Poręba

Piec Murowany Neapolitański: Sekret Prawdziwej Pizzy z Serca Włoch

W świecie pizzy istnieje jedno miejsce, które jest uważane za święte centrum smaku – to Neapol. To właśnie tam narodziła się pizza neapolitańska, a z nią nieodłączny element – murowany piec. Dowiedzmy się więcej o tym niezwykłym urządzeniu, jak działa, co sprawia, że pizza w nim pieczona jest tak wyjątkowa, i ile stopni ognia jest potrzebne do stworzenia prawdziwej włoskiej uczty.

Jak Działa Piec Murowany Neapolitański?

Piec murowany neapolitański to prawdziwe arcydzieło konstrukcji. Jego istotą jest zdolność do osiągania ekstremalnie wysokich temperatur, co nadaje pizzy niepowtarzalny smak i chrupiącą konsystencję. Podczas pieczenia drewno w piecu pod wpływem ogromnych temperatur przekształca się w płomienie, które otaczają potężną kopułę pieca. Ta kopuła, zbudowana z ogniotrwałych materiałów, utrzymuje i odbija ciepło wewnętrzne, tworząc idealne warunki do pieczenia pizzy.

Jaka Pizza Powstaje w Piecu Murowanym Neapolitańskim?

Pod wpływem skandalicznie wysokich temperatur, cienkie ciasto pizzy zaczyna błyskawicznie rosnąć, tworząc charakterystyczną koronę zwieńczoną złocistym brzegiem. Składniki, takie jak świeże pomidory San Marzano, oliwa z oliwek, mozzarella di bufala, i świeże zioła, pod wpływem intensywnego ciepła nabierają intensywnego smaku, zachowując jednocześnie świeżość.

Ile Stopni Jest W Piecu Murowanym?

Temperatura w piecu murowanym neapolitańskim osiąga zakres od 800 do 900 stopni Fahrenheita (426-482 stopnie Celsjusza). To właśnie ta ekstremalna gorączka pozwala na błyskawiczne pieczenie pizzy. Każda pizza potrzebuje zaledwie od 60 do 90 sekund, by osiągnąć perfekcyjną równowagę pomiędzy chrupiącym brzegiem a soczystym środkiem.

W rezultacie otrzymujemy prawdziwie włoską pizzę – cienką, chrupiącą, z intensywnym smakiem i aromatem, który przenosi nas na uliczki Neapolu.

Piec murowany neapolitański to nie tylko narzędzie do pieczenia pizzy; to magia i tradycja, które przenoszą smak Włoch bezpośrednio do Twojego domu. Gotowi na kulinarną podróż? 🍕🔥

Piec neapolitański Szklarska Poręba

Reklama:
Taras wentylowany wady i zalety